Mielec > Będzie ulica zamiast nowej hali

  Mielec > Będzie ulica zamiast nowej hali

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pomysł, żeby wziąć się już wkrótce za budowę całkiem nowej ulicy w Mielcu, wzbudził na ostatniej sesji kontrowersje. Radni miejscy ostatecznie zdecydowali, żeby przeznaczyć na nią pieniądze.
  Janusz Chodorowski, prezydent Mielca odpowiadał, że w tegorocznym budżecie na wkład własny do przedsięwzięć sportowych zostało zarezerwowanych 3,575 miliona złotych. Ale okazało się, że jeszcze w tym roku nie ma szans na unijne dofinansowanie. Procedury z tym związane się przedłużają.

  Nie ma więc sensu zamrażać pieniędzy, gdy rosną ceny usług budowlanych. Dlatego wnioskuję o wzięcie z tej puli dwa miliony na budowę ulicy Sportowej.
  - Ze względu na to, że skończyły się pieniądze unijne z edycji 2004-2006, a nie zaczęły z edycji 2007-2013, firmy budujące drogi mają zastój, więc jest najlepszy moment na ogłoszenie przetargu, bo mniej zapłacimy za wykonanie robót - dopowiadał prezydent.


  Ulica Sportowa ma przechodzić przez osiedle Cyranka. Ma stać się dogodną trasą dla samochodów osobowych jadących do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za uchwałą przyznającą dwa miliony złotych na budowę ulicy Sportowej zagłosowało 20 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo