Sport > Grzegorz Sudoł miesiąc we Francji

  Sport > Grzegorz Sudoł miesiąc we Francji

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na miesięczne wysokogórskie zgrupowanie do francuskiego Font Rome wyjechał chodziarz z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł.
  Nowodębianin, w tym znanym w całym świecie kurorcie, przygotowywał się będzie do mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną w Japońskiej Osace. Nasz sportowiec rywalizował tam będzie na dystansie 50 kilometrów.
  - To morderczy dystans, ale ja już od kilku lat polubiłem "pięćdziesiątkę". Częściej niż dwa razy do roku nie wolno jednak iść na pięćdziesiąt kilometrów, bo to jest bardzo wyczerpujące dla organizmu - mówi Grzegorz.

  Sudoł w Japonii walczył będzie nie tylko o miejsce, ale także o minimum uprawniające go do startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ostatnio, po wyleczeniu kontuzji, forma Grzegorza systematycznie rośnie, czego dowodem było zdobycie srebrnego medalu, podczas rozegranych przed tygodniem w Poznaniu mistrzostw Polski seniorów.

  - We Francji wykonam mocną pracę, płuca będą miały co robić, ale trochę oddechu dam sobie krótko przed mistrzostwami. Występ w Japonii jest w tym roku dla manie priorytetem - dodał Grzegorz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo