Region > Rzeszów najwyżej w rankingu samorządów dziennika...

  Region > Rzeszów najwyżej w rankingu samorządów dziennika "Rzeczpospolita"

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dziennik “Rzeczpospolita" ogłosił coroczny ranking samorządów. Wśród podkarpackich miast na prawach powiatu najwyżej znalazł się Rzeszów (17 miejsce), wyprzedzając Tarnobrzeg i Krosno o kilkanaście pozycji (te miasta zajęły odpowiednio 29 i 30 pozycję).
  W rankingu brano pod uwagę kilkadziesiąt różnych wskaźników. Część z nich miały dostarczyć same samorządy, inne ustalali eksperci, jako wynik ankiet przeprowadzanych wśród rzeszowian.

  - W naszym przypadku wysoko oceniono sytuację finansową miasta - mówi Marcin Stopa, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Podobnie było z zarządzaniem miastem. Badano tutaj opinie samych mieszkańców.

  Rzeszów dobrze wypadł także pod względem liczby nowozakładanych firm, wykorzystaniu unijnych środków, inwestycji. Co ciekawe, rok temu stolica województwa nie zakwalifikowała się do rankingu, który klasyfikuje tylko 50 miast.

  W tym roku w rankingu przodowały Śląsk (Górny i Dolny i Mazowsze). Prawidłowością, jest, że wśród gmin wiejskich najwyżej notowane są te, które sąsiadują z wielkimi miastami. Najlepszą z gmin wiejskich na Podkarpaciu był Zarszyn. Zaś spośród gmin wiejsko-miejskich Ropczyce.

  Wiadomo jednak, iż część samorządów nie przykłada do rankingu wielkiej wagi. Nie wysyła informacji lub wysyła niekompletne. Taki przypadek podania niepełnych danych - przy okazji innego zestawienia - zdarzył się też w Rzeszowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo