Mielec > Dwuwładza w aeroklubie

  Mielec > Dwuwładza w aeroklubie

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dotychczasowy zarząd Aeroklubu Mieleckiego nie odwołał się od sądowego wyroku uznającego, że uchwała, na mocy której został powołany w listopadzie zeszłego roku, jest nieważna. Wyrok zatem właśnie się uprawomocnił.

  W listopadzie zeszłego roku zebrało się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze aeroklubu, na którym członkowie zgromadzenia usunęli poprzedni zarząd i na czele aeroklubu postawili nowych ludzi. Według Sądu Gospodarczego w Rzeszowie, takie posuniecie było bezprawne. Sąd w swoim wyroku z połowy czerwca tego roku unieważnił uchwałę walnego zgromadzenie dotyczącą nowego zarządu.
  Uznany za nielegalny zarząd wybrany w listopadzie nie zdecydował się na apelację. W miniony piątek wyrok sądu uprawomocnił się. Ale "stary" zarząd nie powrócił jeszcze do aeroklubu.

  "Stary" prezes Paweł Świerczyński mówi, że musi nastąpić protokolarne przekazanie kierownictwa w aeroklubie. W ciągu tych kilku miesięcy zapadały przecież decyzje finansowe, i poprzedni zarząd, wracając do aeroklubu, musi wiedzieć, co się w nim do tej poru działo.

  Obie strony jednak najwidoczniej w ogóle się ze sobą nie kontaktują. Piotr Rolek, prezes "unieważnionego" zarządu, nic nie wie o protokolarnym przekazywaniu kierownictwa. Ma jednak zamiar zapoznać Pawła Śwerczyńskiego z podjętymi już działaniami w aeroklubie.

  - Bo na przykład staramy się o dofinansowanie działań aeroklubu przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
  Dopowiada: - Paweł Świerczyński otrzymał wyrok sądowy wcześniej, niż my, ale od tego czas w ogóle się z nami nie skontaktował.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo