Mielec > Modelarz ze srebrnym medalem

  Mielec > Modelarz ze srebrnym medalem

  red

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W polskiej kadrze na Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających na Ukrainie, znalazło się dwóch zawodników z Mielca Kosma Huber i Edward Burek, który to wraz z zespołem zdobył srebrny medal .

  Dla mielczan początek lipca w Odessie był pełen wrażeń. Jak opowiada Edward Burek, prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, udział w takich zawodach to duże wyróżnienie. Dlaczego? Ekipa narodowa mogła składać się maksymalnie z dziewięciu zawodników.
  Fakt, że znalazło się w niej aż dwóch zawodników z Mielca to powód do zadowolenia. Zwłaszcza, że mistrzostwa były bardzo prestiżowe: rekordowe pod względem liczby zgłoszonych krajów - 38 i liczby uczestników - 280 zawodników. Polska ekipa została skompletowana na podstawie wyników sportowych z poprzedniego roku i obozu przygotowawczego kadry.
  - Debiutowałem w swojej klasie na mistrzostwach świata. Srebrny medal jako zespół zdobyliśmy po ciężkich zmaganiach okupionych stratą modelu. Prawdopodobnie wylądował w Morzu Czarnym. Oddalił się z miejsca startu w tak zwanym "silnym kominie termicznym" - tłumaczy Burek. - W dogrywkowym locie nie zdołałem polecieć zapasowym modelem tak dobrze jakbym chciał, ale i tak mamy tytuł Wicemistrza Świata. Mistrzami zostali Węgrzy a trzecie miejsce zajęli Niemcy.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo