Tarnobrzeg > Czwarte miejsce niedowidzącego w turnieju w warcabach

WW

Kazimierz Bordun z tarnobrzeskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych zajął czwarte miejsce w turnieju integracyjno-szkoleniowym w warcabach stupolowych o puchar wójta Rakszawy.
Przy szachownicach spotkało się 24 niewidomych i słabowidzących zawodników z Podkarpacia, m.in. z Przemyśla, Strzyżowa, Rzeszowa, Łańcuta, Leżajska. Turniej był rozegrany systemem szwajcarskim, każdy miał na rozegranie partii 60 minut. Zwyciężył Stanisław Mazur z Przemyśla.

Najlepszy z tarnobrzeżan - Kazimierz Bordun - był czwarty. Zdobył 10 punktów na 14 możliwych. W stupolówki gra od siedmiu lat z sukcesami, w ubiegłym roku uczestniczył w eliminacjach finałowych mistrzostw Polski.
- Przy warcabach szybko płynie czas. Wolę to od siedzenia w czterech ścianach, gdzie różne głupie myśli przychodzą do głowy, człowiek czuje się niepotrzebny. Przy partyjce z kolegami czas szybciej płynie - mówi Kazimierz Bordun.