Stalowa Wola > Jeździ tu uśmiechnięty autobus

  Stalowa Wola > Jeździ tu uśmiechnięty autobus

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Autobus „Libero” na rynku w Rozwadowie.

  Autobus „Libero” na rynku w Rozwadowie. ©Z. Surowaniec

  Ma uśmiechniętą twarz, niską podłogę, łatwo do niego wejść osobom niepełnosprawnym, zabiera sześćdziesięciu pasażerów - taki jest "Libero", nowy autobus, który testuje w Stalowej Woli Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej.
  Autobus „Libero” na rynku w Rozwadowie.

  Autobus „Libero” na rynku w Rozwadowie. ©Z. Surowaniec

  Do piątku ulicami Stalowej Woli będzie jeździł nowy autobus spółki "Polskie Autobusy", w której skład wchodzą Zakłady Samochodowe Jelcz i Autosan. - W ramach testowania sprawdzana będzie jego przydatność do lokalnej miejskiej komunikacji samochodowej - poinformował nas dyrektor MKS Antoni Sokołowski.

  Autobus ma ponad osiem metrów długości, pomieścić może 60 osób, w tym na 16 miejscach siedzących. Napędzany jest silnikiem Cumminsa o mocy 160 KM, spełnia wymagania normy Euro-4. Ma niską podłogę w przedniej części pojazdu. Jest przystosowany do przewożenia wózków inwalidzkich, posiada nową stylistykę ściany przedniej, która nawiązuje do linii "uśmiechnięta twarz".

  Testy prowadzone będą na liniach MKS - 10, 1, 7, 9, 4 i 8. - Przewiduje się, że "Libero" byłby przydatny do transportu pomiędzy głównymi osiedlami, a domami towarowymi, świadczenia usług transportowych dla szkół, klubów sportowych, w dni wolne od pracy, przy obsłudze nowych wydłużonych linii podmiejskich o ile takie zainteresowania wyrażą ościenne gminy dotychczas nie obsługiwane przez miejską komunikację samochodową - stwierdził dyrektor Sokołowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo