Nisko > Nowy budynek dla inspektorów budowlanych

  Nisko > Nowy budynek dla inspektorów budowlanych

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Powiatowi Inspektorzy Nadzoru Budowlanego w Nisku na dniach dostaną do swojej dyspozycji budynek przy skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego i Krętej.
  Baza lokalowa poprawi im się znacznie, bo do tej pory w dwóch małych pomieszczeniach "gnieździło" się aż siedmiu urzędników.

  Praktycznie rozstrzygnęła się sprawa parterowej przybudówki przy budynku niżańskiego starostwa na ulicy Kościuszki w Nisku. W ubiegłym roku pomieszczenia po garażach zostały przekazane przez poprzedniego starostę miejscowym harcerzom. Nowy starosta jednak wypowiedział im umowę i postanowił, że przekaże pomieszczenia inspektorom nadzoru budowlanego. W piątek zakończył się remont a do przeprowadzki inspektorów brakuje jedynie protokół przekazania.

  -Nowe pomieszczenia są dla nas niezbędne- mówi Tadeusz Pawęzka, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z NIska.- Teraz w dwóch małych pokojach siedzi aż siedmiu urzędników. Prawdopodobnie w dotychczas zajmowanych pokojach będzie gmina Nisko i Harasiuki pozostałe gminy będą obsługiwane w nowym budynku. Liczymy, że pojawi się też nowe miejsce na archiwum.

  Inspektorzy zachowają dwa dotychczasowej pokoje w budynku starostwa przy ulicy Kościuszki oraz dostaną mały parterowy budynek, po były garażach przy skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego i Krętej. Jest też szansa, że od nowego roku poprawi się sytuacja jeśli chodzi o wyposażenie inspektorów w samochód. Do tej pory wyjazdy na kontrole poza Nisko były możliwe tylko po uzgodnieniu ze starostwem, bo to właśnie od starosty pożyczali auto.

  - W budżecie inspektoratu wojewódzkiego na przyszły rok planowany jest zakup samochodów dla wszystkich inspektoratów powiatowych, w których nie ma jeszcze aut- dodaje inspektor Pawęzka. - W ten sposób rozwiąże się nasz odwieczny problem z dojazdami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry