Nisko > Pieniądze na pracę

  Nisko > Pieniądze na pracę

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niżański urząd pracy zachęca przedsiębiorców do zatrudniania osób bezrobotnych. Pracodawca na doposażenie stanowiska pracy może dostać nawet 12 tysięcy złotych. Są też bezzwrotne dotacje dla bezrobotnych na założenie firmy.
  W ubiegłym tygodniu Powiatowy Urząd Pracy w Nisku zorganizował spotkanie z przedsiębiorcami i bezrobotnymi w Krzeszowie.

  - Chcemy zachęcić pracodawców od zatrudniania osób nie mających pracy - mówi Piotr Rutyna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. - Wyjaśniamy na jakich zasadach trzeba zatrudnić bezrobotnego, aby można było otrzymać pieniądze na doposażenie stanowiska pracy.

  Takie spotkania są również szansą dla bezrobotnych. Informujemy jak można otworzyć działalność gospodarczą i w jaki sposób dostać bezzwrotną dotację w wysokości 12 tysięcy złotych.
  W środę 25 lipca zaplanowano spotkanie w Nisku, w miejscowym urzędzie gminy o godzinie 13. W czwartek w Ulanowie o godzinie 13 a w piątek 27 lipca o tej samej godzinie w Urzędzie Gminy w Harasiukach. Podobne spotkania planowane są również w Jarocinie, Rudniku nad Sanem i Jeżowem.

  - W tym roku mamy jeszcze sporo środków do wykorzystania - dodaje Piotr Rutyna.
  W Nisku stopa bezrobocia na koniec maja wyniosła około 19,2 procent, w województwie było14,7 procenta a średnia krajowa to 13 procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo