Region > Religa: Niech lekarze odchodzą

  Region > Religa: Niech lekarze odchodzą

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Strajkujący lekarze nie mogą spodziewać się podwyżek a dyrektorzy szpitali mają przyjmować wypowiedzenia lekarzy - usłyszał Zygmunt Cholewiński, marszałek Podkarpacia, który rozmawiał w czwartek z ministrem zdrowia Zbigniewem Religą o problemach służby zdrowia na Podkarpaciu.

  Przekonywał ministra, że zapowiedziane na wrzesień rozmowy między rządem a związkami zawodowymi lekarzy nie rozwiążą problemu na Podkarpaciu. Większość wypowiedzeń, jakie złożyło około 700 lekarzy ze szpitali wojewódzkich i powiatowych mija z końcem sierpnia.

  Religa zapowiedział, że nie przewiduje dalszych rozmów na temat podwyżek, a dyrektorzy szpitali mają traktować wypowiedzenia lekarzy, jako obowiązujące. Potem mogliby przyjmować do pracy lekarzy, ale dając im trzykrotnie wyższe wynagrodzenie.
  Marszałkowi nie udało się przekonać ministra, żeby podkarpackie szpitale szybciej dostały dodatkowe pieniądze. Narodowy Fundusz Zdrowia ma pieniądze, które mogą zostać przeznaczone na zwiększenie tegorocznych kontraktów.

  Jednak mogą one być uruchomione dopiero wtedy, gdy wykonane zostaną zawarte na ten rok kontrakty. Tymczasem szpitale, gdzie trwa strajk mają problemy z realizacją bieżących kontraktów. Dopiero gdy je zrealizują mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.
  - Nie ma też możliwości podniesienia w tym roku wartości procentowej tak zwanego punktu - poinformował Cholewiński.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo