Mielec > PKS zwalnia ludzi

  Mielec > PKS zwalnia ludzi

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieleckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej nie jest już samodzielną spółką. Właśnie weszła w skład przedsiębiorstwa Veolia Transport Podkarpacie.
  - Łączenie firm to tylko oszczędności dla inwestora, nic dla pracowników - mówi szef zakładowej "Solidarności".

  Ostatnie lata to dla mieleckiego przewoźnika okres ciągłych przekształceń. Najpierw w 2004 roku 51 procent udziałów w Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej kupiła firma Connex. Dotychczasowy właściciel - Skarb Państwa - zostawił dla siebie 49 procent. W 2005 roku prywatny inwestor kupił resztę udziałów od Skarbu Państwa.

  W tym czasie Connex wszedł w skład światowego giganta Veolia Transport. W stycznia tego roku na czele Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Connex Mielec stanął ten sam prezes, który kierował podobnymi firmami transportowymi w Łańcucie i Sędziszowie Małopolskim (również mającym w nazwie Connex). Ale mielecka spółka formalnie była samodzielną jednostką.

  Przewodniczący "Solidarności" informuje, że w związku z połączeniem, wypowiedzenia z pracy otrzymało kilkunastu pracowników administracyjnych.

  - Kierowcom raczej nie grożą zwolnienia. Zresztą oni sami odchodzą do innych firm, które oferują większe zarobki. Bo u nas ciągle zarabia się tysiąc złotych "na rękę" - mówi Jerzy Machnik.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo