Tarnobrzeg > Lokatorzy gminy nie wykupią mieszkań taniej

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy bloku przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu z nadzieją czekali na ustawę, z której teraz nie mogą skorzystać.
  Prawie 50 lokatorów byłego bloku policyjnego w Tarnobrzegu nie będzie mogło wykupić mieszkań po preferencyjnych cenach, ponieważ ich blokiem zarządza gmina, a nie spółdzielnia mieszkaniowa.

  - Jesteśmy jak piąte koło u wozu, którego każdy chce się pozbyć - mówią rozgoryczeni lokatorzy.

  Lokatorzy dodają także, że ich sytuacja zmieniła się na gorsze z chwilą oddania bloku w 2002 roku przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie nowemu zarządcy.
  - Policja się nas pozbyła, bo koszty utrzymania były zbyt duże - mówią mieszkańcy. - Przejęło nas Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu, które niezbyt dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Świadczą o tym wyrwane domofony i brudne klatki schodowe.

  Okazuje się, że nie wszystko stracone. Paweł Antończyk z biura prasowego Urzędu Miasta przypomina, że lokatorzy mieszkań komunalnych, starający się o wykup lokali mogą korzystać z innych ulg. - Pozwala na to uchwała Rady Miasta Tarnobrzega z grudnia 2004 roku - mówi Antończyk. - Zgodnie z zapisem, jeśli lokator wykupi mieszkanie za gotówkę płaci tylko 60 procent wartości rynkowej lokalu. - Oczywiście mieszkanie najpierw musi wycenić rzeczoznawca. Koszty jego pracy także ponosi lokator.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo