Mielec > Koniec strajku w mieleckim szpitalu

  Mielec > Koniec strajku w mieleckim szpitalu

  Agata Dziekan

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kilkugodzinne piątkowe negocjacje między lekarzami, przedstawicielami pozalekarskich związków zawodowych, dyrekcją szpitala i starostą przyniosły rezultat: lekarze wracają od poniedziałku do normalnych obowiązków.
  Medycy nie wycofali jednak wypowiedzeń z pracy. Mieleckiemu szpitalowi groziło zamkniecie. Bo strajkujący lekarze nie wypełniali dokumentacji medycznej. Od czerwca placówka nie dostała więc z Narodowego Funduszu Zdrowia ani złotówki. Fundusz nie mógł wypłacać pieniędzy bez wykazu wykonanych w szpitalu usług medycznych. Mielecka placówka zadłużyła się na kwotę czterech milionów złotych.

  Lekarze oświadczyli, że wrócą do pracy i do sporządzania dokumentacji, jeśli do czasu, kiedy minie okres wypowiedzeń z pracy (medycy bowiem w ramach protestu wypowiedzieli też umowy o pracę z trzymiesięcznym okresem) otrzymają miesięcznie po tysiąc złotych dodatkowych pieniędzy, a pozostałe grupy zawodowe szpitala po 500 złotych. Dyrektor placówki odmówił. Dostali mniej.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo