Mielec > Młodzi harcerze zbierają na obóz

  Mielec > Młodzi harcerze zbierają na obóz

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Młodzi harcerze w Mielcu w zdobywaniu pieniędzy na obozy i wycieczki, nie liczą tylko na rodziców.
  Sumiennie gromadzą złotówki, które dostają od klientów miejscowego hipermarketu za pomoc w pakowaniu zakupów.

  Harcerze zawarli specjalne porozumienie z hipermarketem Tesco. W uzgodnione dni w sklepie zjawia się kilkunastoosobowa grupa, ustawia się przy kasach i pyta klientów, czy mogą pomóc im w pakowaniu zakupów do reklamówek. Ludzie zwykle odwdzięczają się drobnymi, które wrzucają do podstawianych puszek.

  Zastępca komendanta hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mielcu Przemysław Cynkier mówi, że młodzi druhowie stawiają przed sobą poważne zadanie. Nie sięgają do portfeli rodziców, ale własnym wysiłkiem i pracą zdobywają pieniądze, które przeznaczają na harcerskie wyjazdy.

  - Uczą się oszczędności i zaradności. Inaczej przecież wydaje się łatwo uzyskane pieniądze, a inaczej zarobione przez siebie - mówi Cynkier.

  W ostatnich dniach harcerze zbierali fundusze na pobyt w Kielcach, gdzie 10 sierpnia rozpoczyna się harcerskie święto z okazji stulecia skautingu.
  To nie pierwszy taki pomysł na zdobywanie pieniędzy. Harcerze oferowali też pomoc przy sprzątaniu grobów przed Wszystkimi Świętymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo