Stalowa Wola > Niedziela na koniach

  Stalowa Wola > Niedziela na koniach

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Polska siedemnastowiecza husaria była atrakcją zawodów.

  Polska siedemnastowiecza husaria była atrakcją zawodów. ©Z. Surowaniec

  Najlepszych dżokei i amazonki można było zobaczyć w niedzielę na II Regionalnych Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody w Żabnie koło Stalowej Woli.
  Polska siedemnastowiecza husaria była atrakcją zawodów.

  Polska siedemnastowiecza husaria była atrakcją zawodów. ©Z. Surowaniec

  Znawcy mogli cmokać z zachwytu na widok cudownych klaczy i ogierów, jakie pojawiły się na pardurze, przygotowanym przez właścicieli klubu jeździeckiego "Baria", państwo Marię i Andrzeja Bieńków. Zwinne amazonki i dżokeje na wypieszczonych koniach pokazali najwyższy kunszt jazdy.

  Elegancja zawodów była na najwyższym poziomie. Dżokej na koniu, który nie ubrał krawata, został wyproszony z parduru przez lubelskiego sędziego prof. Sławomira Pietrzaka i nie wziął udziału w eliminacjach.

  Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z wyposażeniem dla koni - z siodłami, skórzanymi cuglami, kosmetykami do pielęgnacji koni. Natomiast dech w piersi zatykał pokaz sprawności siedemnastowiecznych wojsk polskich, w wykonaniu Stowarzyszenia Kawaleryjskiego w Sandomierzu.

  Kiedy młodzi husarze wjechali na koniach w pysznych, barokowych strojach, wzbudzili wśród uczestników pikniku prawdziwy entuzjazm. Dali pokaz nie tylko musztry na koniach, ale pokazali także jak są sprawni, kiedy nadziewali w biegu na dzidy niewielkie kółka zrobione ze sznurów.

  Organizatorami imprezy były władze gminy Radomyśl nad Sanem, stadnina koni w Żabnie i klub jeździecki "Baria". Natomiast wśród atrakcji pikniku sportowego, zorganizowanego dla uczczenia 40-lecia klubu piłkarskiego "Termopol" był turniej sportowy i piwny ogródek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo