Region > 100 lat skautingu

  Region > 100 lat skautingu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Bieszczadach i w Anglii tarnobrzescy harcerze odnowili przyrzeczenia skautowe. Razem z nimi, 1 sierpnia punktualnie o 8 rano czasu polskiego uczyniło to setki tysięcy skautów na całym świecie.
  Harcerze z Tarnobrzeskiego hufca ZHP odnawiali przyrzeczenie m.in. na stanicy w Olchowcu. To najstarsza baza tarnobrzeskich harcerze - rokrocznie organizowany jest tam obóz. W tym roku świętujących stulecie skautingu tarnobrzeskich druhów odwiedzili prezydent i wiceprezydent miasta.

  Jan Dziubiński i Wiktor Stasiak zawitali z jednodniową wizytą do Olchowca w miniony czwartek. Życząc harcerzom dobrego wypoczynku, prezydent Dziubiński podkreślił, że skauting i harcerstwo wychowało tysiące młodych ludzi w duchu braterstwa, samodoskonalenia i miłości ojczyzny.
  Dziesiątka tarnobrzeskich harcerzy odnawiała natomiast przyrzeczenie harcerskie na brytyjskiej ziemi, gdzie uczestniczą w 21-ym światowym Jamboree. Tarnobrzescy harcerze będą w Anglii do 9 sierpnia br.

  Patronat honorowy na ich wyjazdem objął prezydent Jan Dziubiński. Światowe Jamboree Skautowe jest spotkaniem skautów z całego świata. Przez 10 dni dziesiątki tysięcy młodych ludzi obozujących w jednym miejscu biorą udział w pełnych przygód zajęciach, wartych zapamiętania wydarzeniach oraz nawiązują międzynarodowe przyjaźnie.

  Tematem 21 Światowego Jamboree Skautowego w 2007 roku jest "J e d e n Ś w i a t - J e d n o P r z y r z e c z e n i e" - hasło to wyraża aspiracje i nadzieje młodych ludzi wobec przyszłości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo