Stalowa Wola > Powstało nowe rondo

  Stalowa Wola > Powstało nowe rondo

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prace przy nowym rondzie.

  Prace przy nowym rondzie. ©Z. Surowaniec

  Dobiegają końca prace przy budowie ronda na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli, w sąsiedztwie stacji paliw Statoil.
  Prace przy nowym rondzie.

  Prace przy nowym rondzie. ©Z. Surowaniec

  W przyszłym tygodniu na drodze położony będzie asfalt. Oddanie tego odcinka drogi zaplanowano na 25 sierpnia.

  To początek przebudowy i modernizacji ulicy Okulickiego od wiaduktu do skrzyżowania z ulica Popiełuszki, na co pieniądze dała Unia Europejska.

  Zakończenie prac pierwszego etapu wielu kierowców powita z ulgą. Teraz bowiem trzeba robić duże objazdy. Za nieco ponad dwa tygodnie już będzie można z tej ulicy wjechać na rondo i wiadukt po nowym, gładkim asfalcie. Wzdłuż tego odcinka ulicy powstały miejsca parkingowe, ułożone zostały nowe chodniki.

  Ale na tym kończy się radość kierowców. Bo drogowcy przesuną się dalej w kierunku placu targowego i wyłączą z ruchu kolejny odcinek ulicy Okulickiego. Znowu będą objazdy.

  I tak będzie aż do przyszłego roku, kiedy cała ulica zostanie przebudowana. A efektem całkowitej przebudowy będzie nie tylko powstanie nowoczesnej arterii z kanalizacją deszczową, ale także likwidacja żywiołowego handlu na ulicy w centrum miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo