Mielec > W sobotę możesz uratować życie

  Mielec > W sobotę możesz uratować życie

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Sytuacja jest alarmująca. Krwi brakuje, wypadków a więc chorych coraz więcej. Chcemy, żeby w tę sobotę przyszło do przychodni jak najwięcej osób, które mogą oddać krew - mówi Krystyna Bar, szefowa Polskiego Czerwonego Krzyża w Mielcu.
  W sobotę pomiędzy 10 a 14 każdy kto zechce a jest zdrowy będzie mógł oddać krew przy ulicy Żeromskiego 17 w przychodni numer 4.

  Jak trzeba się przygotować? Należy tylko wziąć dowód osobisty.
  - Bardzo zachęcam, bo przecież powiedzenie, że krew to życiodajny płyn należy odbierać dosłownie. Bez niego czasem nie da się ratować ludzi i musimy to sobie uświadomić. Zresztą wypadek może dotknąć każdego z nas, naszych bliskich, znajomych i oby się nigdy nie okazało, że krwi dla nich zabraknie - mówi Krystyna Bar.

  Krwiodawcy należy się 9,5 czekolady, dzień wolny od pracy. - Chcemy aby biorący udział w sobotniej akcji dostali od nas jakiś drobny upominek, po to, że taka rzecz położona gdzieś w domu czy noszona przy sobie zachęcała do kolejnych wizyty w przychodni w celu oddania krwi - mówi szefowa mieleckiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo