Region > Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Panie z naszego regionu, które nie skorzystały jeszcze z badań profilaktycznych mogą się przebadać.
  Badania wykonują szpitale i przychodnie, które realizują program profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi.

  Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, który w kwietniu zapoczątkował wysyłanie imiennych zaproszeń do kobiet mogących skorzystać z badań. Na Podkarpaciu wysłano 295 tysięcy zaproszeń na badania w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy oraz 132 tysiące zaproszeń na badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. - Z danych, jakie posiadamy wynika, że panie z regionu najrzadziej korzystają z zaproszeń na badania cytologiczne - mówi Monika Dobrowolska - Mularz z biura prasowego rzeszowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Lekarze jak również organizatorzy akcji zachęcają panie, które dostały zaproszenia a z nich nie skorzystały, jak również te, które spełniają kryterium wieku, do udania się na badania. Lista palcówek dostępna jest na stronie internetowej funduszu www.nfz-rzeszow.pl oraz pod numerem infolinii 9488.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo