Sport > Nasi badmintoniści rozpoczną

  Sport > Nasi badmintoniści rozpoczną sezon w Ropczycach

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy sezon badmintoniści Stali Nowa Dęba zainaugurują już 1 września w Ropczycach, gdzie rozegrany zostanie pierwszy w sezonie 2007/2008 krajowy turniej juniorów.
  W ropczyckim turnieju wystartuje "ósemka" zawodniczek i zawodników ze Stali Nowa Dęba: Kinga Katra, Agnieszka Skowrońska, Maria Hałka, Dagmara Pełka, Mateusz Czachor, Łukasz Dycha, Adrian Bogdan oraz Dawid Rząsa.
  - Będzie to dla nich takie przetarcie przed sezonem, a jesienią zawodów i to tych ważnych będzie sporo - mówi szkoleniowiec badmintonistów z Nowej Dęby Adam Bunio.

  Kolejnym start nowodębian wypadnie w dniach 22-23 września, kiedy to rozegrany zostanie krajowy turniej w formule open. Powinni w nim wystartować: Monika Żarów, Wioleta Konieczna, Krzysztof Kaczor oraz Mateusz Czachor. Cykl turniejów klasyfikacyjnych będzie trwał tradycyjnie do końca czerwca 2008 roku. Starty w nich są niezbędne, bowiem trzeba wywalczyć w nich punkty, a co za tym idzie, jak najwyższe miejsce na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona, co będzie miało kapitalne znaczenie w rozstawianiu i losowaniu na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo