Stalowa Wola > Patent weterana dla Stanisława Skrucha

  Stalowa Wola > Patent weterana dla Stanisława Skrucha

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stanisław Skruch ze Stalowej Woli otrzymał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego patent potwierdzający uzyskanie tytułu weterana walk o wolność i niepodległość ojczyzny.
  W patencie znalazło się stwierdzenie, że Stanisław Skruch w latach walki zbrojnej z najeźdźcą "z honorem pełnił żołnierską powinność".

  Stanisław Skruch ma 73 lata. Wnuczek weterana powiedział nam, że dziadek walczył podczas wojny w młodzieżowej grupie Armii Krajowej. Miał kilkanaście lat, kiedy walczył z okupantem. I dopiero teraz doczekał się tytułu weterana.

  W liścia gratulacyjnym prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak podziękował weteranowi "za ofiarność i poświęcenie dla narodu polskiego, za zapał wyznaczania dróg ku niepodległości". Natomiast wicewojewoda Dariusz Iwaneczko napisał: "Dzięki polskim żołnierzom - ludziom takim jak Pan - żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Tak jak Pan pragniemy, aby Polska stała się silnym i prężnym państwem, aby na zawsze pozostała w kręgu demokratycznych krajów Europy".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo