Skopanie > Jest apelacja w sprawie znęcania się nad dziećmi

  Skopanie > Jest apelacja w sprawie znęcania się nad dziećmi

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W najbliższy piątek Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpozna apelacje od wyroku w procesie byłej dyrektorki Domu Dziecka w Skopaniu. Sąd pierwszej instancji skazał Małgorzatę J. oskarżoną o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad podopiecznymi, na dwa lata więzienia w zawieszeniu.

  Oprócz Małgorzaty J. na ławie oskarżonych zasiadała także jedna z wychowawczyń tej placówki - Renata S. W marcu tego roku ona również została uznana winną i skazana na półtora roku więzienia "w zawiasach".
  - Gdy nie chciałem sprzątać w pokoju, to ona biła mnie butem po głowie butem - wspominał wychowawczynię Daniel Krasoń, były podopieczny domu dziecka. Jako świadek zeznawał na przedostatniej rozprawie.

  Dla niektórych podopiecznych pobyt w "bidulu" był koszmarem.
  Jak ustaliła prokuratura, a potwierdził to wczorajszym wyrokiem sąd, obie kobiety znęcały się nad nieletnimi wychowankami. Bicie dłonią z odwróconymi pierścionkami, pasem lub sprzączką od pasa, przywiązywanie do kaloryfera - takie "środki wychowawcze" obie kobiety stosowały - jak uznał sąd - wielokrotnie.

  Na byłej dyrektorce ciążył dodatkowo zarzut niepowiadomienia policji o gwałtach, jakich podopieczni dopuszczali się względem siebie. Sprawa ujrzała światło dzienne jesienią 2004 roku, gdy jedna z byłych podopiecznych placówki ze Skopania wyjawiła matce zastępczej, że w "bidulu" była gwałcona przez współwychowanków. Od tego zarzutu była dyrektorka została jednak przez sąd uniewinniona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo