Stalowa Wola > Strajk w hucie

  Stalowa Wola > Strajk w hucie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niespokojnie w Hucie Stalowa Wola w związku z konfliktem w sprawie zamiaru sprzedaży Zakładu Sprężynownia. We wtorek dojdzie do dwugodzinnego strajku i pikiety przed dyrekcją naczelną.

  Związkowcom w Sprężynowi udało się zniechęcić większość z osiemdziesięciu pracujących tu ludzi do zamiarów sprzedaży tej spółki. To jedna z ostatnich spółek, jakie ma do upłynnienia spółka-matka, producent maszyn budowlanych. Przynosi zyski i zdaniem związkowców nie powinna pójść w Prywatne ręce. Chętnym do kupna jest Tomasz Ćwierz, do którego należy kupiona w ubiegłym roku Ciągarnia.

  Związkowcy wybrali sobie wtorek na dzień protestu nie bez przypadku. Tego dnia bowiem ma obradować walne zebranie udziałowców huty. Mają na nim zapaść odwlekane decyzje w sprawie sprzedaży Sprężynowni.

  Ludzie zatrudnieni w Sprężynowni obawiają się prywatyzacji, bo przyszły właściciel nie daje im pakietu socjalnego, który by ich zadowolił. Mimo tego, że związkowcy spuścili z tonu i nie mają już wygórowanych żądań (jak na przykład gwarancji dziesięcioletniego zatrudnienia i wysokich podwyżek), to jednak nie mogą dojść z zarządem do porozumienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo