Mielec > Wielki sukces Staryszaka z aeroklubu mieleckiego

  Mielec > Wielki sukces Staryszaka z aeroklubu mieleckiego

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Karol Staryszak, 30-latek z Aeroklubu Mieleckiego, w Szybowcowych Mistrzostwach Europy we Francji został wicemistrzem w klasie 15 metrów.
  Lepszy od niego był tylko Janusz Centka z Aeroklubu Leszczyńskiego.

  Sportowcy, jak sami przyznają, nie od razu patrzyli na swoje szanse z optymizmem. Przez pierwsze dwa dni pogoda im zupełnie nie sprzyjała.

  Wszystko zmieniło się w ostatnim dniu mistrzostw, kiedy to Karol Staryszak awansował w klasyfikacji generalnej na miejsce drugie. Ten sukces odbił się głośnym echem w świecie sportowym. Staryszak nie kryje, że jest w trakcie najlepszego sezonu w życiu a wciąż przecież szlifuje formę.

  Część klas startowała wcześniej na Litwie. W sumie Polacy na tegorocznej imprezie wywalczyli 5 medali, w tym aż 3 złote (Janusz Centka w klasie 15 metrów, Sebastian Kawa w klasie Klub i Krzysztof Herczyński w klasie Światowej). Polska ekipa cieszy się również z dwóch srebrnych (oprócz Karola Staryszaka srebro wywalczył Przemysław Bartczak - w klasie światowej).

  Joanna Biderman zdobyła brąz w Mistrzostwach Świata Kobiet w klasie Standard.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo