Mielec > Lekarze nie wycofali wypowiedzeń

  Mielec > Lekarze nie wycofali wypowiedzeń

  Anna Kowalska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Lekarze ze szpitala zapowiedzieli, że jeśli do Mielca trafią chorzy ewakuowani z innych szpitali, medycy natychmiast go opuszczą. Wciąż nie wycofali też wypowiedzeń, których termin mija z końcem września.

  Pacjenci, którzy dzwonią do redakcji są przerażeni: - Po ewakuacji niemowląt w Rzeszowie, nie mam już złudzeń, że tu będzie to samo. Do tej pory popierałam strajk lekarzy, ale teraz to już przekroczyło wszelkie granice. Jestem w szoku - denerwuje się pani Alicja. - Już nie myślę o sytuacji medyków, ale o mieleckich chorych. W październiku przeżyją gehennę.

  Czytelniczka nie kryje, że jej rodzice są ludźmi starszymi, schorowanymi, którzy często trafiają do szpitala: - Nie wyobrażam sobie, co by się działo bez niego czy też jak by przeżyli ewentualną ewakuację.

  Tego typu telefonów odbieramy mnóstwo. Pacjenci się denerwują, bo żaden z 77 lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, nie cofnął swojej decyzji. - Nie ma pieniędzy, nie ma i pracy. Poza tym nikt z nami nie rozmawia. Ja nawet nie umiem powiedzieć, jaka suma podwyżek by nas zadowoliła, bo nie wiemy, jaką możemy uzyskać. Nie ma czego negocjować, nie ma też z kim. Z naszej strony jest wola do rozmów, ale nie ma jej z innych - skarży się Stanisław Skowron, szef związku zawodowego lekarzy.

  Czytaj więcej jutro w Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo