Kotowa Wola > Mieli pożar pod nosem, nie pojechali gasić

  Kotowa Wola > Mieli pożar pod nosem, nie pojechali gasić

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kiedy w Kotowej Woli zapłonęły we wtorek łąki na Kozim Rogu, pożar gasiły jednostki ze Stalowej Woli i Zbydniowa. Jednostka w Kotowej Woli, znajdująca się dwa kilometry od pożaru, nie wzięła udziału w akcji.

  - Ochotnicza Straż Pożarna w Kotowej Woli nadaje się do obchodów świąt, a nie do gaszenia pożarów - ocenia sołtys wsi Edward Paterek. Za to wychwala pod niebiosa jednostkę w Zbydniowie. - To wzorowi strażacy, są zawsze na zawołanie - zapewnia.
  Co takiego się stało, że strażacy z Kotowej Woli, którym pod nosem wybuchł pożar, nie brali udziału w akcji gaszenia? Jak nam powiedział zastępca komendanta straży pożarnej w Stalowej Woli brygadier Krzysztof Żywczyk, strażacy w Kotowej Woli nie mają w remizie urządzenia do tak zwanego selektywnego wywoływania.

  Wywoływanie polega na tym, że w razie potrzeby udziału w akcji dyżurny w komendzie w Stalowej Woli wysyła sygnał do komendy w innej miejscowości i ogłaszany jest tam alarm. Zbiegają się strażacy i jadą do akcji. Kotowska jednostka nie ma jeszcze takiego urządzenia. - Powinna je sobie kupić - stwierdza Krzysztof Żywczyk.

  Czytaj więcej jutro w Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo