Z wyrzutnią i granatnikiem

  Z wyrzutnią i granatnikiem

  Małgorzata Pawelec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Antoni Rusinek z Huty Stalowa Wola z modelem wozu minowania.

  Antoni Rusinek z Huty Stalowa Wola z modelem wozu minowania. ©D. Łukasik

  Podkarpackie firmy zbrojeniowe zaprezentowały nowości na kieleckim XV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
  Antoni Rusinek z Huty Stalowa Wola z modelem wozu minowania.

  Antoni Rusinek z Huty Stalowa Wola z modelem wozu minowania. ©D. Łukasik


  Wóz minowania narzutowego i zmodernizowaną wyrzutnię rakiet zaprezentowała Huta Stalowa Wola podczas otwartego wczoraj w Kielcach XV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, na którym nie zabrakło firm z Podkarpacia.

  Na stoisku Huty Stalowa Wola prezentowano między innymi model nowego wozu minowania narzutowego na gąsienicach dla wojsk lądowych. Naturalnej wielkości pojazdy ze Stalowej Woli prezentowane były w ramach największej na targach wystawy Wojsk Lądowych. Miedzy innymi gigantyczna haubica samobieżna Krab.

  - W tym roku na targach zgłaszamy do nagrody Defender nową zmodernizowaną opancerzoną wyrzutnię rakiet na podwoziu Jelcza - powiedział prezes Huty Stalowa Wola Antoni Rusinek - Jest to odmiana Krotona z sześcioma wyrzutniami i istnieje szansa, że zaczniemy ja produkować dla wojska.
  Na tym samym stoisku prezentowała się również Huta Stali Jakościowych Złomrex ze Stalowej Woli produkująca blachy pancerne. - Są one wykorzystywane do opancerzania pojazdów i wzmacniania na przykład kamizelek kuloodpornych - wyjaśniała Joanna Jungiewicz ze Złomrexu.

  Amunicję do granatnika automatycznego o kalibrze 40 milimetrów pokazywały na targach zakłady Metalowe Dezamet z Nowej Dęby. - W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy kontrakt w ramach umowy offsetowej na produkcję dwóch typów takiej amunicji - informował dyrektor Dezametu Paweł Kołodziejczyk - Wojsko zainteresowane jest również modernizacją naszej amunicji do rpg 7.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo