Mielec > Ostatnie prace przy samolocie dla MON

  Mielec > Ostatnie prace przy samolocie dla MON

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Polski MON zamówił w Polskich Zakładach Lotniczych kolejne trzy samoloty M28B BRYZA - z dostawą w 2007 roku. Pierwsze dwa egzemplarze już zostały odebrane a niebawem MON otrzyma ostatnią maszynę z tego zamówienia.
  Teraz załoga PZL Mielec wykonuje ostatnie prace montażowe przy trzeciej Bryzie z zamówienia (roboty dotyczą wyposażenia). - Niebawem będzie zrealizowany program prób fabrycznych i odbioru technicznego. Zostanie wykonany przez pilotów odbiorcy - mówi Olga Ratusińska, specjalista ds. PR w PZL Mielec. Podkreśla, że te trzy samoloty są pierwszymi, jakie MON zamówił w wersji z napędem takim jak w samolotach "Skytruck", tj. wyposażonych w silniki turbośmigłowe Pratt & Whitney.

  Wartość zamówienia jest tajemnicą handlową. - Pozwala jednak wierzyć, że Siły Zbrojne RP doceniają walory samolotów z Mielca i pojawią się kolejne zamówienia ze strony resortu - przyznaje Ratusińska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo