Trześń > Szkolny konkurs do powtórki?

  Trześń > Szkolny konkurs do powtórki?

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Komisja konkursowa oceniająca kandydatów do dyrektorskiego stołka w trześniowskiej szkole, nie mogła podjąć decyzji w takim składzie osobowym, w jakim podjęła - uważa grupa mieszkańców tej miejscowości. Na dziś zwołano w tej sprawie nadzwyczajną sesję Rady Gminy.
  Wszystko wskazuje, że to jeszcze nie koniec zamieszania wokół wyboru dyrektora podstawówki w Trześni. Przypomnijmy, że w ostatni czwartek komisja konkursowa remisowo 6 do 6 oceniła obu kandydatów: dotychczasowego dyrektora Jerzego Pawia , którego popierają rodzice, nauczyciele i radni oraz Marzeny Kardasińskiej, nauczycielki ze Stalowej Woli.

  Wobec remisu wójt Gorzyc Marian Grzegorzek postanowił, że dyrektorem będzie pani Kardasińska.
  Nikogo ta decyzja nie zadziwiła - włodarz gminy już dawał wyraz temu, że dotychczasowego dyrektora szkoły nie darzy sympatią. Kandydaturę nowej dyrektorki wójt przedstawił Radzie Pedagogicznej szkoły, ale zyskał negatywną opinię. Nie przeszkodziło mu to jednak w zgłoszeniu tego kandydata do zaopiniowania kuratorowi oświaty.
  Grupa mieszkańców Trześni twierdzi jednak, że komisja konkursowa w takim składzie w jakim była, nie powinna oceniać kandydatów.
  - Komisja liczyła 12 członków, ale jedna osoba zrezygnowała. Trzy godziny przed konkursem do komisji przewodniczący dokooptował nowego członka, co było niezgodne z przepisami - mówi Beata Kaczmarzyk z Trześni. - O posiedzeniu komisji przewodniczący musi na piśmie powiadomić członków tejże komisji co najmniej tydzień wcześniej, a ta jedna osoba została z marszu włączona do komisji.
  W związku z tymi niejasnościami na dziś zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy w Gorzycach. Początek o godzinie 16.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo