Region > Siedzą za przemyt papierosów

  Region > Siedzą za przemyt papierosów

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piętnaście tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu zabezpieczyli dziś policjanci z Rzeszowa. Papierosy te "krążyły po kraju" nie znajdując odbiorcy, po tym, jak policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej. W toku tego śledztwa zatrzymano już 24 osoby, z czego 21 przebywa w areszcie.
  Grupa zajmowała się przemytem papierosów z Ukrainy i ich wywozem na Zachód, między innymi do Wielkiej Brytanii. Policjanci rozpoznali zarówno kanały przerzutu towaru, jak też obrót nielegalnie zarobionymi pieniędzmi. Rozpracowali również system haseł, którego używali członkowie grupy. Tylko osoba podająca je mogła przyjąć towar lub pieniądze.

  - Członkowie grupy zostali zatrzymani, zabezpieczono 26 tysięcy paczek papierosów, jednak z rozpoznania policyjnego wynikało, że część towaru została wysłana do odbiorców w różnych regionach kraju - wyjaśnia komisarz Mariusz Skiba, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. - W związku z tym, że odbiorcy przebywają w aresztach, towar znajdował się w różnych miejscach, jak choćby w firmach kurierskich i mógł być w przyszłości bezprawnie wprowadzony do obrotu.

  Policjanci w ostatnich dniach zabezpieczyli przesyłki, w których znajdowało się 15 tysięcy paczek. Zabezpieczyli też ponad 10 tysięcy funtów brytyjskich, zarobionych na dystrybucji.
  Gang handlarzy papierosami z przemytu działał od dwóch lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo