Region > Prawie ci sami na listach wyborczych

  Region > Prawie ci sami na listach wyborczych

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy Podkarpacia wybrali dwa lata temu 26 posłów i 5 senatorów. Prawie wszyscy będą zabiegać ponownie o nasze względy.
  Na listach wyborczych w okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim nie będzie niespodzianek.

  Prawo i Sprawiedliwość nie chce jeszcze ujawniać nazwisk 30 kandydatów. - W środę o godzinie 19 mamy posiedzenie zarządu okręgu. Wtedy zatwierdzimy skład - informuje poseł Ożóg. Znajdą się w nim dotychczasowi posłowie, za wyjątkiem posła z Tarnobrzega Dariusza Kłeczka, który przeszedł do Prawicy RP. Dwa lata temu startował z pierwszego miejsca w okręgu. Teraz chce próbować szczęścia w wyborach do Senatu.

  Listę Polskiego Stronnictwa Ludowego otworzy Jan Bury, szef podkarpackich ludowców. Do Sejmu i Senatu z ramienia PSL mają kandydować osoby znane z samorządowej działalności między innymi były marszałek Podkarpacia Leszek Deptuła i były radny Tarnobrzega, niegdyś wojewoda tarnobrzeski Paweł Stawowy.
  Platforma Obywatelska trzyma w tajemnicy skład listy. Z obsadzeniem pierwszego miejsca w okręgu jest kłopot, bo aspirują do niego posłanka Krystyna Skowrońska i poseł Jan Tomaka.

  Spór o pierwsze miejsce także w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dzisiaj rada krajowa zdecyduje, czy lokomotywą listy Lewicy i Demokratów na północnym Podkarpaciu znów będzie doświadczony poseł z Tarnobrzega Władysław Stępień czy młody lider podkarpackiego Sojuszu Tomasz Kamiński. Oprócz nich z listy LiD startować mają samorządowcy między innymi burmistrz Niska Julian Ozimek, były starosta stalowowolski Bronisław Tofil i radny Tarnobrzega Norbert Mastalerz.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo