Stalowa Wola > Zapinajmy pasy bezpieczeństwa!

  Stalowa Wola > Zapinajmy pasy bezpieczeństwa!

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Klub Pancernika klika w fotelikach" - pod takim hasłem rusza dzisiaj w Stalowej Woli kampania edukacyjno-profilaktyczna, którą w ramach trzeciej europejskiej edycji do 16 września poprowadzi powiatowa policja.
  Nasi policjanci przez cały tydzień podczas kontroli drogowych będą zwracać szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci i konieczność używania dla nich fotelików w aucie.

  Policjantów możemy spodziewać się w okolicach przedszkoli, szkół oraz rejonie ulic najbardziej zagrożonych wypadkami i kolizjami. Po kontroli, każde dziecko dostanie od policjanta gadżet symbolizujący tę akcję - maskotkę pancernika, która jest przystosowana do zapięcia na pasach.

  Akcja ma na celu wyrabianie nawyku stosowania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.
  - Pamiętajmy o tym, że stosowanie pasów bezpieczeństwa w dużym stopniu ogranicza ryzyko odniesienia śmiertelnych lub poważnych obrażeń ciała - mówi Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Powiatowej Policji.

  - W razie wypadku urządzenia ochronne, takie jak pasy, poduszki, oraz foteliki dla dzieci zmniejszają ryzyko utraty życia o 50 procent - dodaje na koniec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo