Mielec > Wyłożą kosze na lekarstwa

  Mielec > Wyłożą kosze na lekarstwa

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mielczanie nie muszą już się martwić, co zrobić z przeterminowanymi i nie zużytymi lekarstwami. Od przyszłego tygodnia w dziesięciu aptekach w Mielcu staną pojemniki na nie potrzebne medykamenty. O ich utylizację zadba specjalistyczna firma.

  Przedsięwzięcie finansuje w całości Urząd Miejski w Mielcu. - Miasto pokrywa koszty zakupu pojemników, wynajęcia firmy do odbioru leków i ich utylizacji w spalarni na Śląsku - informuje Lucjan Niziołek z mieleckiego magistratu.
  Właśnie trwają ostatnie ustalenia, w których aptekach staną pojemniki. Magistrat chciał, aby przyjęły je apteki na wszystkich mieleckiech osiedlach, tak aby pacjenci z różnych części miasta mieli do nich łatwy dostęp.

  - Siedem aptek już na pewno weźmie pojemniki. Czekamy jeszcze na odpowiedź od trzech następnych - dopowiada Lucjan Niziołek.
  Przeterminowane lekarstwa będzie można zostawiać w aptekach przy alei Niepodległości 9, Chałubińskiego 6, Rynek 1, Warneńczyka 5, Wolności 27, Wolności 2A, Żeromskiego 15 oraz najprawdopodobniej także w aptekach przy ulicy Wysockiego 4, Piotra Skargi 7/13 i alei Ducha Świętego 38.
  Lista aptek z pojemnikami na leki będzie wywieszona we wszystkich pozostałych mieleckich aptekach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo