Region > Etyka w szkołach niepotrzebna?

  Region > Etyka w szkołach niepotrzebna?

  MM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rząd zdecydował, że ocena z religii będzie wliczana do średniej. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na katechezę tracą w ten sposób szansę na polepszenie swojego świadectwa.
  - Do dzisiaj żaden z uczniów nie zgłosił chęci uczęszczania na lekcje etyki - mówi Mariusz Potasz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

  Mariusz Potasz sceptycznie podchodzi też do pomysłu z innych miast, by uczniom wszystkich stalowowolskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby brać udział w lekcjach etyki zorganizować wspólne zajęcia w jednej ze szkół.

  W Tarnobrzegu natomiast takie wyjście zdało egzamin. Wprawdzie nie dotyczy ono etyki, ale zostało wdrożone z myślą o uczniach niekatolickiego wyznania.

  Jak mówi Dariusz Bożek dyrektor tarnobrzeskiego "Kopernika" żaden z jego uczniów nie prosił o zorganizowanie lekcji etyki. Jak wspomina, ostatnio taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo