Region > Znaleziona w Bieszczadach Czeczenka złożyła...

  Region > Znaleziona w Bieszczadach Czeczenka złożyła zeznania

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policjanci z Ustrzyk Dolnych zakończyli przesłuchanie Kamisy, 36-letniej Czeczenki, która w drodze do naszego kraju straciła trzy córki.

  W czwartek wieczorem została odnaleziona wraz z najmłodszym dzieckiem na granicy polsko-ukraińskiej koło miejscowości Wołosate w Bieszczadach. Informowaliśmy o tym w sobotnim "Echu Dnia". Kobietę przesłuchiwały w szpitalu w Ustrzykach Dolnych dwie policjantki przez blisko dwie godziny. Obecny był biegły tłumacz oraz przedstawiciel Straży Granicznej. Przez cały czas kobieta była objęta opieką medyczną.

  W swoich zeznaniach kobieta przedstawiła historię tragicznych wydarzeń, które przeżyła w ostatnich dniach. Z jej zeznań wynika, że wraz z dziećmi nie wędrowała w większej grupie - tak początkowo myśleli śledczy. Czeczenka zamierzała dotrzeć na Słowację, a potem do Austrii, gdzie ma rodzinę. Niestety w czasie podróży, podczas trudnych warunków panujących w Bieszczadach, straciła orientację w terenie. Trzy jej córki zmarły z wychłodzenia organizmu i wyczerpania. 36-letnia kobieta zdołała uratować dwuletniego synka, z którym znaleźli ją pogranicznicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo