Wybory > Kandydaci Platformy Obywatelskiej...

  Wybory > Kandydaci Platformy Obywatelskiej w okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rada regionalna Platformy Obywatelskiej przyjęła bez zastrzeżeń odrobinę zmieniony kształt listy kandydatów do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.
  Na życzenie zarządu krajowego partii drugie miejsce na liście okręgowej dostała aktywna posłanka Krystyna Skowrońska z Mielca, a trzecie rzeszowski poseł Jan Tomaka.

  Poprzednia kolejność, proponowana przez wojewódzkie władze PO miała być odwrotna, ale rada regionalna zgodziła się na proponowaną przez centralę zamianę miejsc.

  Listę otwiera poseł Zbigniew Rynasiewicz z Leżajska, który zdaniem szefowej podkarpackiej Platformy, zasłużył na jedynkę, bo budował i wpierał struktury partii.
  Rynasiewicz zanim dwa lata temu został posłem był starostą leżajskim, wcześniej posłem AWS a karierę samorządową zaczynał w wieku 27 lat od zostania wójtem Grodziska Dolnego. Z wykształcenia jest historykiem.

  Z czwartego miejsca wystartuje Teresa Kubas-Hul, radna sejmiku województwa, specjalistka od funduszy unijnych w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Na piątej pozycji znalazł się Mirosław Pluta, burmistrz Baranowa Sandomierskiego.
  Do Sejmu kandydują też między innymi Stanisław Krawiec, były długoletni wójt Gorzyc oraz Dariusz Bukowski, radny powiatu ziemskiego tarnobrzeskiego również z Gorzyc. Na ostatnim, charakterystycznym miejscu znalazł się Michał Karkut, 26-letni działacz Platformy z Kolbuszowej.

  O mandaty senatorów będą walczyć Andrzej Dec, informatyk i radny Rzeszowa oraz Witold Bochyński, ekonomista i szef koła Platformy Obywatelskiej w Tarnobrzegu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo