Region > Internetowy złodziej

  Region > Internetowy złodziej

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wczoraj rzeszowska policja poinformowała o zatrzymaniu studenta piątego roku informatyki, który bezprawnie usunął ze strony internetowej jednej z rzeszowskich firm część jej danych.

  Wykradł z serwera dane dotyczące zamówienia złożonego przez jednego z klientów, a następnie usunął to zamówienie, tak by firma nie miała do niego dostępu i nie mogła go zrealizować. Kara za niewykonanie w terminie zamówienia, to około 30 tysięcy złotych, które obciążą firmę. Student jednocześnie wprowadził na stronę informacje, które w zamierzeniu miały zaszkodzić interesom tej firmy. Dwa dni trwały poszukiwania sprawcy tego nietypowego przestępstwa. Zajęli się tym policyjni specjaliści do spraw przestępczości internetowej i komputerowej. W mieszkaniu sprawcy znaleźli komputer, z którego dokonano tych operacji. Na dysku komputera policjanci znaleźli wykradzione pliki z danymi firmy. Młodemu mężczyźnie grozi za to przestępstwo kara 3 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo