Wybory > Kto z PiS do senatu?

  Wybory > Kto z PiS do senatu?

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prawo i Sprawiedliwość ustaliło już kandydatów do senatu w okręgu rzeszowsko tarnobrzeskim. Będą to Kazimierz Jaworski, Władysław Ortyl, Zdzisław Pupa.
  Kazimierz Jaworski to były wójt Chmielnika pod Rzeszowem. Nie wydawał koncesji na sprzedaż alkoholu. Pierwszy raz do senatu wszedł w 2004 roku w wyborach uzupełniających, ale w 2005 roku już tego sukcesu nie powtórzył. Był za to doradcą ministra rolnictwa, jest wiceprzewodniczącym sejmiku wojewódzkiego i prezesem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej.

  Władysław Ortyl z Mielca był m.in. członkiem zarządu województwa podkarpackiego w latach 1998-2002 i radnym wojewódzkim następnej kadencji. Od 2005 roku jest senatorem i wiceministrem rozwoju regionalnego.

  Zdzisław Pupa już był posłem w czasach Akcji Wyborczej “Solidarność" (1997-2001). Od 2002 roku jest radnym wojewódzkim. W ub. roku został wicedyrektorem rzeszowskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo