Stalowa Wola > Radni zapłacą za podróż komunikacją miejską

  Stalowa Wola > Radni zapłacą za podróż komunikacją miejską

  jam

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radni miejscy odbierają sobie przywileje. To sprawa bez precedensu choć prezydent miasta mówi, że to tylko tani gest.
  Komisja budżetowa miejskiego samorządu zaproponowała, by radnym odebrać prawo do darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Wszystko z troski o budżet Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Uchwała jeszcze nie została przegłosowana, a już wywołuje emocje. Było nie było, radny wsiadając do autobusu, musiałby za bilet zapłacić 2,2 zł (po planowanej podwyżce).

  Pomysł z obcięciem przywilejów, spodobał się mieszkańcom Stalowej Woli. Sceptycznie patrzy na to tylko prezydent miasta. - To działanie na pokaz, bo mało, który radny jeździ autobusami - mówi Andrzej Szlęzak.

  W Stalowej Woli bez biletu i obawy, do autobusów mogą wsiadać między innymi honorowi i zasłużeni obywatele miasta. Przywilej ten przysługuje również posłom. Jest to o tyle ciekawe, że w obecnym parlamencie nie ma żadnego posła ze Stalowej Woli. Być może jednak ulga komunikacyjna, zachęci lokalnych polityków do bardziej zdecydowanej walki o poselski immunitet.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo