Region > W Tarnobrzegu podpisane porozumienie z lekarzami, w...

  Region > W Tarnobrzegu podpisane porozumienie z lekarzami, w Mielcu i Stalowej Woli nie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu podpisała dziś z lekarzami porozumień w sprawie podwyżek płac. W Stalowej Woli fiasko rozmów.
  - Fiasko rozmów - tak krótko powiedział o negocjacjach w szpitalu w Stalowej Woli dr Marek Niemiec, szef związku zawodowego stalowowolskich lekarzy. - Propozycje dyrekcji szpitala były żenująco beznadziejne - ocenił. - Nie ma dobrej woli w sprawie podwyżek płac dla lekarzy - dodał.

  Dyrektor szpitala Edward Surmacz przyznał, że wczoraj do godziny 10 był pewny, że dojdzie do porozumienia. - Osiągnęliśmy zbliżenie poglądów na dziewięćdziesiąt procent - przyznał. Jednak kiedy potem usłyszał, że lekarze oczekują blisko trzech tysięcy złotych podwyżki, powiedział "nie". - Nie mogę obiecać lekarzom takiej podwyżki, która jest równa dwumiesięcznym poborom pielęgniarki, bo w grudniu szpital zostałby bez pieniędzy - usłyszeli lekarze.

  Rozmowy ostatniej szansy dla mieleckiego szpitala rozpoczną się jutro o godzinie 9 w starostwie powiatowym. Jeśli lekarze nie przyjmą przedstawionych im propozycji podwyżek pensji, zacznie się wygaszanie niektórych szpitalnych oddziałów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo