Stalowa Wola > Myśliwi wypuścili daniele...

  Stalowa Wola > Myśliwi wypuścili daniele w budzie stalowskiej

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwa dorodne daniele zasiliły lasy w Budzie Stalowskiej.

  Dwa dorodne daniele zasiliły lasy w Budzie Stalowskiej. ©M. Radzimowski

  Dwa okazałe daniele wypuścili trzy dni temu do lasu w Budzie Stalowskiej myśliwi, członkowie Koła Łowieckiego "Leśnik" z Tarnobrzega.
  Dwa dorodne daniele zasiliły lasy w Budzie Stalowskiej.

  Dwa dorodne daniele zasiliły lasy w Budzie Stalowskiej. ©M. Radzimowski

  Na terenie łowieckim "Leśnika" jest około 35 sztuk tych pięknych zwierząt, choć jeszcze kilkanaście lat wstecz było dwukrotnie więcej. - Stado przetrzebiły wilki. Aby zachować tę populację na naszych łowiskach, od siedmiu lat nie polujemy już na daniele - wyjaśnia Robert Gajda, myśliwy z Tarnobrzega.

  W ostatnich latach przyrost danieli w Budzie Stalowskiej został nieco zahamowany, dlatego leśnicy wpuszczając dwa nowe osobniki mają nadzieję, że wraz z "nową krwią" pojawi się więcej młodych w stadzie.

  Niemal każdego roku członkowie kół łowieckich uzupełniają stan zwierzyny na łowiskach. Wypuszczane są zające i ptactwo - kuropatwy, bażanty. Największym problemem są nie same polowania, lecz lisy, których w okolicznych lasach jest bardzo dużo. Do niedawna jedynym naturalnym "wrogiem" lisów była szerząca się wścieklizna, teraz masowo stosowane są szczepionki, dlatego populacja lisów stale się zwiększa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo