Mielec > Dziś Bieg Uliczny o puchar prezydenta miasta

  Mielec > Dziś Bieg Uliczny o puchar prezydenta miasta

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już dziś, 28 września rozegrany zostanie w Mielcu tradycyjny Bieg Uliczny o puchar prezydenta miasta.
  Bieg uliczny rozegrany zostanie już po raz trzynasty, patronować mu będzie nasza redakcja.

  - Mamy nadzieje, że ta trzynasta edycja nie okaże się pechowa i pogoda nam dopisze. O frekwencję jestem spokojny - mówi trener lekkoatletów mieleckiej Stali, główny pomysłodawcą imprezy, Stanisław Zioło.

  Tradycyjnie już biegacze rywalizować będą na centralnej ulicy Mielca, alei Niepodległości. Tam też, naprzeciwko Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, usytuowane zostaną start i meta. Biegi główne, w kategoriach kobiet i mężczyzn, na dystansie 3000 metrów rozpoczną się o godzinie 18.

  Po roku nieobecności w biegu wystartuje czołowy zawodnik kraju Jakub Burchardt, przyjazd zapowiedział także Bogdan Dziuba z Victorii Stalowa Wola. Emocje związane z bieganiem rozpoczną się godzinę wcześniej, kiedy w szranki rywalizacji na dystansach od 500 do 1000 metrów stanie młodzież szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie już prowadzona będzie klasyfikacja dla szkół, a najlepsi otrzymają nagrody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo