Mielec > Przyjadą na jubileusz szkoły

  Mielec > Przyjadą na jubileusz szkoły

  Agata DZIEKAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W najbliższą sobotę, 29 września absolwenci mieleckiego Liceum Pedagogicznego uczczą sześćdziesiątą rocznicę powstania szkoły.
  Powspominają w gronie kolegów z klasy i zjedzą wspólny obiad.
  Józef Witek, jeden z organizatorów jubileuszu, oblicza, że swój przyjazd na uroczystości zapowiedziało już prawie trzystu absolwentów. Zainteresowanie świętem szkoły przeszło jego najśmielsze oczekiwania. - Bywały dni, że z prośbą o informacje na temat jubileuszu dzwoniło kilkadziesiąt osób - informuje Witek.

  Sobotnia uroczystość rozpocznie się o godzinie 10 mszą świętą w kaplicy Świętego Stanisława Kostki.
  Po nabożeństwie absolwenci przejdą do pobliskiej Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania. W auli szkoły posłuchają koncertu Chóru Nauczycielskiego Akord, przypomną sobie dzieje swojej szkoły, obejrzą zdjęcia z dawnych lat. Około godziny 13 absolwenci znowu zmienią miejsce spotkania. Udadzą się do sąsiedniego budynku, w którym mieści się Zespół Szkół imienia Groszkowskiego.

  Tam zbiorą się w klasach według roku, w którym zdawali maturę. Będzie można powspominać w mniejszym gronie. O godzinie 14 zjedzą obiad.
  Liceum Pedagogiczne powstało w Mielcu w 1947 roku. Działało do 1970 roku. W tym okresie wykształciło ponad 1600 pedagogów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo