Nisko > Remontują pomnik w Nisku

  Nisko > Remontują pomnik w Nisku

  bp

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie milkną kontrowersje wokół pomnika Wdzięczności, który ma powstać w Nisku. Wiadomo, że nie stanie tam Chrystus w koronie.
  Koronę będzie miał za to jeden z dwóch orłów umieszczonych na obelisku.
  Trwa remont placu Wolności. Magistrat przy okazji chce zmienić wygląd pomnika Wdzięczności. Obelisk zostanie odrestaurowany i zmieni wygląd.

  - Nie zmienimy treści napisu, który oddaje hołd poległym i pomordowanym w walce o niepodległość w latach 1939-1956 - mówi Teresa Sułkowska, zastępca burmistrza Niska. Zmienią się za to symbole państwowe wieńczące szczyt pomnika. Urzędnicy planują umieszczenie tam orła w koronie. Prawdopodobnie nie zniknie dotychczasowy piastowski symbol pozbawiony jej. - Decyzja jeszcze nie zapadła - mówi Sułkowska. Wiadomo już, że obelisku nie zwieńczy figura Chrystusa Króla. Pomysł taki wysunęli działacze miejscowej Ligi Polskich Rodzin. - Pomnik jest neutralny światopoglądowo i niech taki zostanie nadal - usłyszeliśmy w magistracie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo