Tarnobrzeg > Więcej gruntów dla spółdzielni

  Tarnobrzeg > Więcej gruntów dla spółdzielni

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  O sprzedaż działek o powierzchni ponad 4 i pół hektara wystąpiła do tarnobrzeskiego samorządu Spółdzielnia Mieszkaniowa "Siarkowiec".
  Już niedługo na jej własność może przejść nawet 79 działek położonych na centralnych osiedlach miasta.

  Zarząd "Siarkowca" wystąpił o sprzedaż na własność prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowych stanowiących własność gminy. Wszystkie działki, o które wystąpiła spółdzielnia położone są na terenie osiedli mieszkaniowych i przylegają do budynków stanowiących własność spółdzielni. To między innymi drogi osiedlowe, chodniki, parkingi i place zabaw.

  Wartość rynkowa tych terenów jest ogromna. Jednak spółdzielnia chciałaby je nabyć z 99 procentową bonifikatą.
  Jest to możliwe na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami z 1997 roku, która mówi, że prezydent miasta może udzielić za zgodą Rady Miasta bonifikaty od ceny nieruchomości jeżeli nieruchomość jest sprzedawana między innymi na infrastrukturę techniczną.

  - Bonifikata taka może jednak ulec zwrotowi, jeżeli nabywca zbył lub wykorzystał nieruchomość na inne cele niż uzasadniające bonifikaty przed upływem dziesięciu lat, licząc od dnia nabycia nieruchomości - tłumaczy w uzasadnieniu uchwały dotyczącej sprzedaży gruntów Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent miasta.

  Jeśli radni tarnobrzescy zgodzą się sprzedać działki spółdzielni przez dziesięć lat na pewno ich przeznaczenie się nie zmieni. O tym co będzie się działo z nimi później, zdecyduje nabywca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo