Region > Internet na wschód

  Region > Internet na wschód

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Władysław Ortyl, wiceminister rozwoju regionalnego oraz marszałkowie z województwa lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego wraz z przedstawicielami 10 operatorów .
  telekomunikacyjnych podpisali wczoraj porozumienia w sprawie współpracy w rozbudowie infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej ".

  Celem programu jest zapewnienie do końca 2013 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 procent gospodarstw domowych i wszystkich instytucji publicznych i przedsiębiorców w Polsce Wschodniej.

  Projekt przewiduje uzupełnienie dotychczasowych sieci oraz budowę kanalizacji teletechnicznej wraz ze światłowodami i węzłami telekomunikacyjnymi. Zakres inwestycji zostanie określony odrębnie dla każdego z powiatów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo