Sport > W Baranowie Sandomierskim rozpocznie się...

  Sport > W Baranowie Sandomierskim rozpocznie się Nadwiślański Bieg Freyera

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ogólnopolski Bieg Nadwiślański imienia Alfreda Freyera po raz 29. rozegrany zostanie w niedzielę, 7 października w naszym regionie. Jego uczestnicy tradycyjnie pobiegną 15-kilometrową trasą z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega.

  Alfred Freyer był pierwszym olimpijczykiem wywodzącym się z Tarnobrzega. Zginął tragicznie, ratując podczas pożaru zbiory zamku dzikowskiego. Było to w grudniu 1927 roku. W tym roku minie 80 lat od tamtego wydarzenia. Z kolei od 29 lat rozgrywany jest bieg jego imienia.

  Tak jak dotychczas, tak i w niedzielę, uczestnicy rywalizacji wystartują o godzinie 11 z dziedzińca zamku w Baranowie Sandomierskim i biegnąc Wisłostradą dotrą do Tarnobrzega. Tu, po pokonaniu ulicy Mickiewicza, placu Bartosza Głowackiego i ulicy Sandomierskiej, dotrą do mety, która usytuowana zostanie w parku, przed zamkiem dzikowskim.
  Właśnie w parku w Dzikowie, od godziny 10 rozgrywane będą konkurencje biegowe dla dzieci, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wystartować w nich będzie mógł każdy chętny.
  W biegu seniorów wystartuje między innymi Bogdan Dziuba, jeden z najlepszych biegaczy Podkarpacia, reprezentujący barwy Victorii Stalowa Wola. Nie zabraknie zapewne także Ukraińców, którzy od kilku lat regularnie startują w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo