Stalowa Wola > Uroczysty początek roku akademickiego w filii...

  Stalowa Wola > Uroczysty początek roku akademickiego w filii KUL

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W Wydziale Zamiejscowym Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli powstanie specjalność pedagogika katolicka. Zapowiedział to biskup sandomierski na dzisiejszej inauguracji roku akademickiego.

  Inauguracja rozpoczęła się tradycyjnie od mszy świętej, tym razem nie w kaplicy uniwersyteckiej, a w bazylice konkatedralnej. Do Stalowej Woli przybyli arcybiskupi i biskupi z Czech, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Takiej świty dostojników kościelnych miasto jeszcze nie widziało.

  Pojawił się także owacyjnie przyjęty Michał Kovač, pierwszy prezydent niepodległej Słowacji. Otrzymał od wiceministra rozwoju regionalnego Władysława Ortyla medal okolicznościowy z okazji 100-lecia Senatu.

  Prof. Roman Doktór, prorektor do spraw administracji i finansów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wspomniał, że uczelnia rozpoczyna dziewięćdziesiąty rok działalności. - Ta uczelnia jest inna od innych, bo jest centrum moralnego kształtowania młodych ludzi. Bo ma program nauczania oparty na nauczaniu kościoła katolickiego i nauce Jana Pawła II. Kto wybiera naszą uczelnię, wykonuje świadomy wybór - powiedział rektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo