Ratuszowa kampania

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Plakat Renaty Butryn na słupie ogłoszeniowym.

  Plakat Renaty Butryn na słupie ogłoszeniowym. ©Z. Surowaniec

  Rzecznik prasowy prezydenta Stalowej Woli i sam prezydent włączyli się w promowanie kandydatki na posła.
  Plakat Renaty Butryn na słupie ogłoszeniowym.

  Plakat Renaty Butryn na słupie ogłoszeniowym. ©Z. Surowaniec

  Rzecznik prasowy prezydenta Stalowej Woli Bartosz Kopyto ze służbowej skrzynki poczty elektronicznej wysłał do dziennikarzy film promujący Renatę Butryn jako kandydata Platformy Obywatelskiej na posła.
  "Do urn krajanie" - napisał rzecznik w temacie wysłanej wiadomości. Czy miał do tego prawo?

  - Nie ma w ordynacji wyborczej przepisu, który by tego zabraniał - zapewnił nas Roman Ryniewicz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie. Przypomniał, że zabronione jest tylko wywieszanie plakatów i rozdawanie ulotek wyborczych w budynkach administracji państwowej i samorządowej.
  - Jeżeli pracownik instytucji samorządowej pocztą elektroniczną wysyła materiały wyborcze i nikomu to nie przeszkadza w pracy, to nie można mówić o działaniu sprzecznym z ordynacją wyborczą. Nic takiego w ordynacji wyborczej się nie znajduje - stwierdził dyrektor Ryniewicz.
  Dodał, że wiele osób na stanowiskach w administracji samorządowej i państwowej bierze udział w kampanii wyborczej i doszłoby do sparaliżowania pracy wielu urzędów, gdyby musieli się wyłączyć z pracy.

  O reklamach wysyłanych z urzędowej skrzynki na pewno wiedział prezydent, ponieważ osobiście pokazuje się w filmie i zachęca do głosowania na Renatę Butryn. Wspieranie jej kampanii zapowiedział nawet w rozmowie, jaka ukazała się z nim w miniony poniedziałek w "Echu Dnia".
  Bartosz Kopyto zapewnił nas, że jest na urlopie, a film wysyłał ze swojego laptopa w domu.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo