Stalowa Wola > Konferencja na temat wypalenia zawodowego

  Stalowa Wola > Konferencja na temat wypalenia zawodowego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ks. dr Roman Sieroń na konferencji w Stalowej Woli.

  Ks. dr Roman Sieroń na konferencji w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Kiedy znika ochota do pracy, kiedy pracownikowi brakuje sił na przepracowanie dnia, kiedy w pracy jest zmęczony i zniechęcony, to można mówić o wypaleniu. I na ten temat zorganizowana została dziś konferencja naukowa w Stalowej Woli.
  Ks. dr Roman Sieroń na konferencji w Stalowej Woli.

  Ks. dr Roman Sieroń na konferencji w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Aula Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli wypełniła się po brzegi uczestnikami konferencji. Wykłady były fascynujące, dotykały wypalenia nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, duchowieństwa, dziennikarzy, wolontariuszy, policjantów, żołnierzy.

  Tematy wykładów mówiły same za siebie - stres w pracy, a wypalenie zawodowe nauczycieli, zagrożenie wypaleniem zawodowym kuratora rodzinnego, wypalenie zawodowe wśród pracowników wolnych zawodów. Na tym tle szczególny był wykład ks. dra Romana Sieronia o zmęczeniu i wypoczynku.

  Ks. dr Sieroń przypomniał testamentowy nakaz niesienia pomocy osobom okaleczonym i zmęczonym. - Odpoczynek jest konieczny, trzeba odpocząć od zmordowań - mówił uczony kapłan. Wspomniał, że Ziemia Obiecana, do której przez czterdzieści lat szli Żydzi, była przedsmakiem odpoczynku Bożego. - Odpoczynek ma służyć wywyższeniu majestatu Boga - stwierdził ks. Sieroń.

  I właśnie we właściwym "odpoczęciu od zmordowań" można doszukiwać się sposobów na radzenie sobie z wypaleniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo